Najczęściej popełniane błędy przy zakupie biustonosza

1. Kupowanie biustonosza wyłącznie wg rozmiaru.

Biustonosz przy zakupie zawsze należy przymierzyć, ponieważ:

a. W zależności od modelu biustonosza piersi mogą się różnie układać. Nie każdy model biustonosza nawet w odpowiednio dobranym rozmiarze może klientce odpowiadać. Inaczej wygląda biust w biustonoszu typu push up, inaczej w bardotce, a jeszcze inaczej w biustonoszu soft o miękkich miseczkach.

b. Rozmiary bielizny u poszczególnych producentów różnią się między sobą. Dotyczy to zarówno wielkości miseczek jak i obwodów. Rozmiar 75 C nie zawsze odpowiada temu samemu rozmiarowi u innego producenta.

c. Biustonosze o tym samym rozmiarze szyte przez tego samego producenta również się między sobą różnią. Wystarczy drobna zmiana składu materiałowego (więcej lub mniej koronki) lub różnice konstrukcyjne (obecność lub brak fiszbin) i okazuje się, że jeden z biustonoszy jest za ciasny lub ma zbyt małą miseczkę podczas gdy drugi jest w sam raz.

W naszym sklepie możesz zawsze zamówić biustonosz, przymierzyć a jeśli cokolwiek jest nie tak zwrócić lub wymienić na inny rozmiar.

2. Pewność, że np. miseczka C jest zawsze taka sama w każdym biustonoszu niezależnie od obwodu. A to nieprawda.

Gdy brakuje biustonosza w poszukiwanym rozmiarze np. 75 C to klientka wybiera 70 C lub 80 C, wierząc, że skoro miseczka jest taka jaką potrzebuje to niewielka zmiana obwodu nie robi problemu. To jest błędne rozumowanie, bo wielkość miseczki zależy od obwodu. Wielkość miseczki C jest inna w każdym z występujących obwodów. Należy pamiętać, że dla biustonosza o rozmiarze np. 75 C, odpowiednik o mniejszym obwodzie to rozmiar 70 D, a o większym to 80 B. Zawsze musimy pamiętać, że zmniejszając obwód o 5 cm musimy zwiększyć miseczkę o jeden rozmiar, a zwiększając obwód o 5 cm musimy zmniejszyć miseczkę o jeden rozmiar.

3. Zapinanie biustonosza na nieodpowiednią haftkę.

Przymierzając zawsze zapinany na pierwszy rząd haftek, ten najluźniejszy. Dzięki temu gdy w miarę upływu czasu biustonosz zacznie się rozciągać mamy możliwość zapięcia się na kolejne haftki i mieć pewność, że obwód nadal będzie dobrze podtrzymywał piersi. Biustonosz będzie nam służył dużo dłużej.

4. Przymierzanie biustonosza na biustonosz.

Zawsze przymierzamy biustonosz na gołe ciało. Nigdy nie kupimy dobrego biustonosza zakładając go na inny biustonosz.

5. Brak wiedzy na temat prawidłowych zasad doboru biustonosza – brafitting.

Informacje na temat prawidłowego doboru biustonosza są coraz bardziej powszechne i ogólnodostępne. Zachęcam również do kontaktu. Zazwyczaj osoby pracujące w sklepach z bielizną mają ukończone szkolenia z brafittingu, dysponują praktyczną wiedzą i potrafią w sposób miły oraz bardzo życzliwy pomóc w zakupach. Tak jest właśnie w sklepie de-Bra.pl.